Ballina Lajme nacionale ​Veseli i ankohet Komisionerit Varhelyi: BE-ja ka lënë pas dore Kosovën

​Veseli i ankohet Komisionerit Varhelyi: BE-ja ka lënë pas dore Kosovën

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, pas takimit me Komisionerin Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, ka thënë se mysafirit nga Brukseli i ka shprehur mirënjohje ndaj BE-së për ndihmën politike, financiare por edhe teknike dhënë Kosovës.

Ndërsa i është ankuar për faktin që BE-ja është vonuar në shumë aspekte me rajonin tonë në përgjithësi dhe ka lënë pas dore në mënyrë të veçantë Kosovën.

“Zvarritja e liberalizimit në kushtet kur Kosova ka vite që ka përmbushur kriteret, ka bërë që shumë qytetarë të Kosovës të ndihen të trajtuar në mënyrë selektive nga BE”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook.

The post ​Veseli i ankohet Komisionerit Varhelyi: BE-ja ka lënë pas dore Kosovën appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----