Ballina Lajme nacionale ​Ngjarjet e datës 3 tetor

​Ngjarjet e datës 3 tetor

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës dhe Federata Pan–Shqiptare “VATRA”, nënshkruajnë një Memorandum Mirëkuptimi për bashkëpunim. (Ndërtesa e ministrisë së Punëve të Jashtme, ora 10:00)

Bëhet përurimi i shtigjeve të ecjes në Lipjan, si dhe organizohet gara e atletikës “Vrapimi i Krushqve”. (Shtigjet e ecjes në Lipjan, ora 11:00)

Punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), do të protestojnë dhe do të kërkojnë që të ju lejohet tërheqja e një pjese të Trustit Pensional, sipas propozimit të Qeverisë për pakon e rimëkëmbjes. (Para Kuvendit të Kosovës, ora 12:00)

Ambasadori Jörn Rohde me rastin e Ditës së Bashkimit të Gjermanisë mban fjalimin virtual. (www.facebook.com/Germany.in.Kosovo, ora 12:00)

The post ​Ngjarjet e datës 3 tetor appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----