Ballina Lajme nacionale ​LVV-ja fton Hotin në tri interpelanca

​LVV-ja fton Hotin në tri interpelanca

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

LVV kërkon interpelancë për Liqenin e Ujmanit, për të pagjeturit nga lufta. Si dhe për deklaratat e Avdullah Hotit pas takimit me presidentin e Parlamentit Evropian dhe Komisionin e Politikës së Jashtme ku tha se “do ta respektojë plotësisht marrëveshjen për ‘Zajednicën’

Sipas një komunikate të lëshuar nga VV-ja thuhet se në fund të interpelancës do t’i propozojnë Kuvendit të Republikës së Kosovës miratimin e një Rezolute që mes tjerash ia ndalon çdo zyrtari publik e shtetëror kompetencën dhe autorizimin për të biseduar për rikthimin e kësaj çështje./21Media

Grupi Parlamentar i LV ka dorëzuar tri kërkesa për interpelancë me Avdullah Hotin. E para ka të bëjë me zotimin e…

Gepostet von Lëvizja VETËVENDOSJE! am Samstag, 10. Oktober 2020

The post ​LVV-ja fton Hotin në tri interpelanca appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----