Ballina Lajme nacionale ​Lajçak sot takohet me Hotin

​Lajçak sot takohet me Hotin

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do ta presë nesër në takim emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Vizita e diplomatit sllovak në Prishtinë vjen një ditë pas takimit të ministrave të Jashtëm të BE-së në Luksemburg.

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ka shprehur besimin se procesi i dialogut me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, është çështje muajsh dhe jo vitesh.

Ai ka bërë të ditur se të dyja palët janë të angazhuara për zgjidhjen e problemeve, të cilat do të çojnë drejt marrëveshjes, por tha se BE-ja nuk do të imponojë një zgjidhje finale.

The post ​Lajçak sot takohet me Hotin appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----