Ballina Lajme nacionale ​Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim nesër viziton Kosovën

​Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim nesër viziton Kosovën

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Nesër në Kosovë vjen për vizitë Oliver Varhelyi, Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim.

Gjatë vizitës, Komisioneri do të takohet me kryeministrin Hoti dhe anëtarët e Qeverisë së Kosovës, si dhe udhëheqësit e opozitës.

Ai do të takohet edhe me Kryetaren e Kuvendit dhe do të mbajë një fjalim para Kuvendit.

Ndërsa do të mbajë një konferencë të përbashkët me kryeministrin Hoti në ora 10:25 në ndërtesën e Qeverisë.

The post ​Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim nesër viziton Kosovën appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----