Ballina LifeBizare ​Kaloi tre muaj në aeroport nga frika e koronavirusit

​Kaloi tre muaj në aeroport nga frika e koronavirusit

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Aditya Singh, një burrë 36-vjeç, u arrestua të shtunën kur oficerët e sigurisë i kërkuan atij dokumente, raporton BBC, dhe burri kaloi tre muaj krejtësisht i pavënë re në aeroport pasi kishte frikë të fluturonte me një aeroplan për shkak të pandemisë.

Ai kaloi tre muaj në një pjesë të siguruar të Aeroportit Ndërkombëtar në Çikago, njoftoi prokurori amerikan.

Singh kishte një simbol që thoshte “menaxher”, dhe pronari raportoi zhdukjen e tij në tetor.

Sipas policisë, Singh fluturoi nga Los Anxhelosi për në aeroportin O’Hare më 19 tetor dhe dyshohet se gjeti ID e tij zyrtare në aeroport.

“Ai ishte shumë i frikësuar për të shkuar në shtëpi për shkak të COVID-19”, tha ndihmës prokurorja e përgjithshme Kathleen Hagerty, raporton Chicago Tribune.

Ajo shtoi se Singh jetoi me ndihmën e udhëtarëve të tjerë dhe kaloi tre muaj ashtu, derisa u arrestua të shtunën.

Ndryshe, Singh jeton në periferi të Los Anxhelos dhe nuk ka të dhëna kriminale, dhe është e paqartë pse ai qëndroi në Çikago.

Ai akuzohet për veprën penale të ndërhyrjes në një zonë të ndaluar të aeroportit dhe një kundërvajtje, atij i ndalohet hyrja në aeroport dhe duhet të paguajë një kusht prej 1.000 dollarë.

“Edhe pse ky incident është ende nën hetim, ne kemi qenë në gjendje të përcaktojmë se ky zotëri nuk përbënte rrezik sigurie për aeroportin ose për pasagjerët”, njoftoi Departamenti i Aviacionit të Çikagos, i cili mbikëqyr aeroportet e qytetit.

The post ​Kaloi tre muaj në aeroport nga frika e koronavirusit appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----