Ballina Lajme nacionale ​Gjykata e Apelit refuzon lirimin me kusht të Hysni Gucatit

​Gjykata e Apelit refuzon lirimin me kusht të Hysni Gucatit

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Gjykata e Apelit të Dhomave të Specializuara të Kosovës ka hedhur poshtë kërkesën për lirim me kusht të kreut të të OVL të UÇK-së Hysni Gucati.

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucai është arrestuar më 25 shtator në zyrat e OVL-UÇK, nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Për Gucatin kishte një fletarrestim dhe urdhër për transferim të lëshuar nga një gjykatës i Dhomave të Specializuara.

Ai është paraqitur për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara në Hagë më 1 tetor të këtij viti.

Gucati bashkë me udhëheqësit e tjerë të OVL-UÇK, përmes konferencave për media, kishin deklaruar që në zyrat e organizatës një person i panjohur ka sjellë dokumente, që siç kanë deklaruar ata, janë dosje që rrjedhin nga Gjykata Speciale.

Njoftimi i plotë i Speciales:

The post ​Gjykata e Apelit refuzon lirimin me kusht të Hysni Gucatit appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----