Ballina Lajme nacionale ​Fillon programi festiv i Krishtlindjes

​Fillon programi festiv i Krishtlindjes

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Në Katedralen “Nënë Tereza” të Prishtinës, ka filluar manifestimi solemn i Krishtlindjes.

Para fillimit të ceremonisë zyrtare, po zhvillohet një program me këngë e recitime nga fëmijët dhe kori i famullisë së Prishtinës.

Përveç Ipeshkvisë së Kosovës në këtë meshë po merr pjesë edhe kryeministri Avdullah Hoti, besimtarë, si dhe personalitete të tjera që punojnë dhe veprojnë në Kosovë.

The post ​Fillon programi festiv i Krishtlindjes appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----