Ballina Lajme nacionale ​Dy të vdekur dhe 167 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

​Dy të vdekur dhe 167 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë njofton se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 932 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 167 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2.

Janë shëruar 89 qytetarë, duke e çuar në 9304 numrin e të shëruarve në Shqipëri që prej fillimit të epidemisë.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 90 të prekur në Tiranë e cila vijon të jetë vatra më e nxehtë në vend, 16 raste në Durrës, 11 raste në Korçë, 9 raste në Berat, 7 raste në Fier, 6 raste në Lushnje, 3 raste në Librazhd, Pogradec, Kuçovë, 2 raste në Krujë, Elbasan, Lezhë, Sarandë, Tepelenë, Skrapar, 1 rast në Kukës, Vlorë, Kamëz, Gjirokastër, Memaliaj, Shijak, Vorë.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 239 pacientë, 17 në terapi intensive nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

Në 24 orët e fundit e kanë humbur betejën me COVID-19, një 74 vjeçare nga Korça dhe një dhe një 78 vjeçare nga Tirana.

The post ​Dy të vdekur dhe 167 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----