Ballina Lajme nacionale ​Dhomat e Specializuara: Gucati u arrestua për pengim të drejtësisë

​Dhomat e Specializuara: Gucati u arrestua për pengim të drejtësisë

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Dhomat e Specializuara përmes një komunikate kanë bërë të ditur arsyet e arrestimin të kreut të OVL- UCK, Hysni Gucati.

Në komunikatë thuhet se për të dyshuarin është lëshuar fletarrestim për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht për frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës, të parapara në Kodin Penal të Kosovës, sikurse përfshihen në nenin 15(2) të Ligjit nr. 05/L-53 për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar.

“Pas arrestimit të tij nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 25 shtator 2020, Hysni Gucati u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.Për të dyshuarin është lëshuar fletarrestim për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht për frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës, të parapara në Kodin Penal të Kosovës, sikurse përfshihen në nenin 15(2) të Ligjit nr. 05/L-53 për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar.Informacioni për datën dhe orën e paraqitjes së parë të Hysni Gucatit para gjykatësit të procedurës paraprake do të njoftohet më vonë”, thuhet në komunikatë.

Specialja tregoi se informacioni për datën dhe orën e paraqitjes së parë të Hysni Gucatit para gjykatësit të procedurës paraprake do të njoftohet më vonë.

The post ​Dhomat e Specializuara: Gucati u arrestua për pengim të drejtësisë appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----