Ballina Lajme nacionale ​26 viktima dhe 489 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

​26 viktima dhe 489 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 489 të infektuar me koronavirus brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 1892 teste të realizuara.

Në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 748 pacientë të shëruar, ndërsa betejën me koronavirus e kanë humbur 26 pacientë.
Ndërsa në vendin tonë raste aktive janë 20. 313./TV21

The post ​26 viktima dhe 489 raste të reja në Maqedoninë e Veriut appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----