Ballina Lajme nacionale ​​Kuvendi përsëri dështon të votojë Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës

​​Kuvendi përsëri dështon të votojë Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës

7
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Edhe sot ka dështuar të votohet në parim Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së i sponsorizuar nga PDK-ja.

----

Ky projektligj mori votat e vetëm 35 deputetëve, ndërsa dy partitë LVV dhe LDK u përmbajtën nga votimi.

“Vetëm 35 deputetë kanë marrë pjesë në këtë votim, rrjedhimisht do të duhet të provojmë sërish në seancën e radhës”, tha ajo.

The post ​​Kuvendi përsëri dështon të votojë Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës appeared first on RTV21.

----- ----