Ballina Lajme nacionale Ҫfarë ndodhi në Obiliq, policia jep detaje rreth rastit

Ҫfarë ndodhi në Obiliq, policia jep detaje rreth rastit

17
SHPËRNDAJE

Të shtëna me mjete zjarri janë dëgjuar në Obiliq.

Dy persona janë prangosur, derisa nuk ka të plagosur nga të shtënat.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha.

Ai ka thënë se në vend ngjarje është gjetur mjet i gjatë A4-47.

“Sot rreth orës 12:40 Policia ka pranuar informacionin për të shtëna me mjet zjarri afër një marketi në Obiliq. Menjëherë njësitë policore të stacionit policor Obiliq, kanë dal në vendin e ngjarjes me qe rast kanë lokalizuar dy të dyshuar të cilët janë prangosur dhe janë sjell në Stacion Policor për procedura të tjera.

Në vendin e ngjarjes është gjetur një mjet i gjatë AK-47,e cila dyshohet se është përdorur. Deri në këto qaste nuk kemi të raportuar ndonjë person të lënduar”, ka thënë Hoxha.

-----