Zyrtare: Verona nënshkruan me talentin shqiptar

0

Talenti 17-vjeçar shqiptar, Marash Kumbulla ka kaluar nga ekipet e moshave të Veronës në ekipin e parë, teksa ka nënshkruar deri në vitin 2020.

 Mbrojtësi qendror, është zyrtarizuar nga klubi italian dhe tashmë ai do të nisë një karrierë si profesionist, teksa ka nënshkruar kontratën e parë.

Sezonin e shkuar ai është aktivizuar me të rinjtë në 21 takime, madje ka shënuar edhe 2 gola.

Përveç rolit të mbrojtësit të qendrës Kumbulla luan edhe në mesfushë në rolin e “shkatërruesit”.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »