Zyrtare: Southamptoni shkarkon Mauricio Pellegrinon

0

Zyrtare: Southamptoni shkarkon Mauricio Pellegrinon07:1913/03/2018

Klubi i Southampton ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Mauricio Pellegrino.

Edhe asisteni Carlos Compagnucci dhe asistenti i parë Xavier Tamarit, po ashtu kanë ndarë rrugët me klubin.

“Klubi dëshiron t’i falënderojë Mauricion, Carlosin dhe Xavierin për punën e tyre  që kanë bërë te Southamptoni, duke iu uruar shumë fat në të ardhmen”.

“Klubi është duke punuar që ta sjell sa më parë trajnerin e ri”, thuhet në njoftimin e klubit.

Southampton ka 28 pikë në Ligën Premier.

Klubi i njohur rrezikon rënien pasi që është në pozitën e 17 me vetëm një pikë më shumë se Stoke dhe Crystal Palace.

Klubi e shkarkoi Pellegrinon pas humbjes turpëruese me Neëcastle Unitedin. /Telegrafi/  

The post Zyrtare: Southamptoni shkarkon Mauricio Pellegrinon appeared first on Telegrafi.

Klubi i Southampton ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Mauricio Pellegrino. Edhe asisteni Carlos Compagnucci dhe asistenti i parë Xavier Tamarit, po ashtu kanë ndarë rrugët me klubin. “Klubi dëshiron t’i falënderojë Mauricion, Carlosin dhe Xavierin për punën e tyre  që kanë bërë te Southamptoni, duke iu uruar shumë fat në të ardhmen”. […]

The post Zyrtare: Southamptoni shkarkon Mauricio Pellegrinon appeared first on Telegrafi.

Powered by WPeMatico

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »