Zyrtare: Skuadra e Bundesligas shkarkon trajnerin (Foto)
12:12 | 28 Janar 2018
Skuadra gjermane, Stuttgart ka mbetur pa trajner, pasi këta të fundit larguan Hannes Wolf. Lajmin për shkarkimin e trajnerit e ka konfirmuar klubi përmes rrjeteve sociale, transmeton IndeksOnline. “Pas shumë bisedimeve, ju njoftojmë se klubi shkarkoi nga detyra Hannes Wolf”, shkruhet në njoftimin e klubit gjerman. Wolf (36-vjeçar) shkarkohet pas humbjes së djeshme 0 me 2 nga Schalke 04. Në 20 xhiro sa janë zhvilluar në Bundesliga, klubi historik gjerman gjendet në pozitën e 15’të me vetëm 20 pikë dhe rrezikohet që të bije nga liga.

Kristin Prengaj