Zyrtare: Real Madrid ia vazhdon kontratën yllit të skuadrës
14:49 | 27 Shtator 2017

Raphaël Varane do t’i mbetet besnik i Real Madridit.

Real Madrid po vazhdon t’ua vazhdoj kontratat yjeve të skuadrës. Pas Marcelo, Isco, Benzema, Asensio dhe Llorentes, në radhë është Raphaël Varane. Real Madrid ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me mbrojtësin francez për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2022. Varane, të enjten, pritet të dal në një konferencë për media për të zyrtarizuar vazhdimin e kontratës me kampionin e Spanjës dhe Evropës.
Françeska Jaçe
S