Zyrtare: Përforcohet Roma
10:03 | 23 Qershor 2015

Roma ka arritur marrëveshje me skuadrën e Genoas, për të rikthyer në stadiumin Olimpiko, mesfushorin Andrea Bertolacci. foto Bertolacci ka qenë në bashkëpronësi mes Romës dhe Genoa, dhe tani të dy skuadrat, kanë gjetur akordin që 24 vjeçari, të bëhet tërësisht i Giallorosëve, për 8.5 milionë euro. Mesfushori 24 vjeçar, është lojtar i akademisë së Romës, ndërsa pos Genoas, ka luajtur edhe tek Lecce./Indeksonline/
Françeska Jaçe