Zyrtare: Me 12 shtator prezantohet Iphone 8 (Foto)

0

Kompania Apple ka njoftuar se pajisja e tyre e re Iphone 8 do të prezantohet me 12 shtator.

Pritjet e mëdha janë që iPhone i ri duket ndryshme nga ato të mëparshme. Sipërfaqet para dhe të pasme janë bërë prej qelqi, me panele OLED që rrisin fuqinë e ngjyrës me ekran edhe më të madh.

Në këtë mënyrë, do të festojë përvjetorin e dhjetë të pajisjes së famshe.

Përveç iPhone 8, pritet të paraqitet dhe iPhone 7s dhe 7s Plus. Sa për edicionin special të 8 iPhone, thuhet se ekrani do të jetë i ngjashëm me Samsung Galaxy S8.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »