Zyrtare: Italia me 4 mungesa ndaj Suedisë
14:51 | 10 Nentor 2017

Trajneri i Kombëtares së Italisë, Giampiero Ventura, e ka publikuar një listë me lojtarët e ftuar për ndeshjen kundër Suedisë në kuadër të “play-off” për Botërorin Rusia 2018.

Ndeshja e parë do të zhvillohet sonte në Stokholm duke filluar nga ora 20:45, ndërsa ajo e kthimit në Milano këtë të hëne, transmeton Express. Por, trajneri italian do të përballet me mungesën e Simone Zaza, Stephan El Shaarawy, Danilo D’Ambrosio dhe Leonardo Spinazzola. Kjo është lista e plotë e të ftuarave: Portierë: 1 Gianluigi Buffon (Juventus), 12 Gianluigi Donnarumma (Milan), 22 Mattia Perin (Genoa) Mbrojtës: 13 Davide Astori (Fiorentina), 15 Andrea Barzagli (Juventus), 19 Leonardo Bonucci (Milan), 3 Giorgio Chiellini (Juventus), 4 Matteo Darmian (Manchester United), 2 Daniele Rugani (Juventus), 21 Davide Zappacosta (Chelsea) Mesfushorë: 20 Federico Bernardeschi (Juventus), 6 Antonio Candreva (Inter), 16 Daniele De Rossi (Roma), 7 Alessandro Florenzi (Roma), 5 Roberto Gagliardini (Inter), 10 Lorenzo Insigne (Napoli), 14 Jorge Luiz Frello Jorginho (Napoli), 18 Marco Parolo (Lazio), 8 Marco Verratti (Paris Saint-Germain) Sulmues: 9 Andrea Belotti (Torino), 17 Eder Citadin Martins (Inter), 23 Manolo Gabbiadini (Southampton), 11 Ciro Immobile (Lazio)
Aurela Hoxha