Zyrtare: Berisha bëhet me skuadër të re

0

Etrit Berisha është lojtar i ri i skuadrës së Atalantas.

Skuadra italiane, Atalanta ka vendosur të shfrytëzojë opsionin për të transferuar portierin e Lazios, Etrit Berisha.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e skuadrës italiane, e cila ka paguar Lazios 5 milionë euro.

“Atalanta BC njofton se ka shfrytëzuar të drejtën për të transferuar portierin e Lazios, Etrit Berisha. Portieri i Kombëtares shqiptare ka qenë protagonist në arritjen e vendit të katërt në Serie A dhe kualifikimin në Europa League.

Ai ka bërë 27 paraqitje në sezonin 2016/17 me Atalantan”.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »