Zvicër, humb jetën kosovari 24-vjeçar

0

Në një aksident të rëndë që ka ndodhur në Full-Reuenthal (kantoni Aargau në Zvicër), ka humbur jetën kosovari 24-vjeçar.

zvic-euml-r-humb-jet-euml-n-kosovari-24-vje-ccedil-ar_hd

Nga shkaqe ende të panjohura, ai me makinën e tij VW Golf ka devijuar nga rruga dhe është përplasur në një pemë.

Përplasja ka qenë aq e fuqishme sa që i riu ka vdekur në vendin e ngjarjes, shkruan 20min.ch, transmeton albinfo.ch.

Aksidenti me fatalitet ka ndodhur të shtunën rreth orës 15:20.

Siç bën të ditur Policia Kantonale e Aargaut, kosovari ishte duke shkuar në drejtim të Leibstadtit, kur makina kishte rrëshqitur jashtë rrugës dhe kishte goditur drurin.

Një person i tretë kishte njoftuar Policinë, por kur ajo kishte ardhur e kishte gjetur të riun pa shenja jete.

Rruga Rheintalstrasse ka qenë e bllokuar për trafik deri në orën 22:15.

Prokuroria shtetërore Brugg ka nisur hetimet lidhur me rrjedhën e aksidentit, ndërsa Policia është në kërkim të dëshmitarëve.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com