Zv. Ministri pë integrime të hënën viziton Bujanocin dhe Preshevën

0

Zëvendës ministri për integrime evropiane në Qeverinë e R. Kosovës Ramadan Ilazi gjatë ditës së hënë do ta vizotojë Luginën e Preshevës, ku do të takohet më përfaqësues institucional.

Ramadan-Ilzi

Siq ka mësuar portali BujanociNet, zv.ministri Ilazi në ora 11 do të takohet me kryetarin e komunës së Bujanocit Nagip Arifin ku do të bisedojë për situatën politike dhe të sigurisë dhe problemet e shqiptarëve të kësaj ane, ndërsa me fillim prej orës 12 diplomati Kosovarë do të takohet me kryetarin e KKSH-së Jonuz Musliun. Pas takimeve me krerët institucional në Bujanoc, zv. Ministri Ilazi do të vazhdojë vizitën në orët e pasditës në komunën e Preshevës, ku fillimisht do të takohet me kryetarin e komunës Ragmi Mustafën dhe më pas edhe me dy deputetët shqiptarë, Riza Halimin dhe Shaip Kamberin./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »