Zv.Ministri i Punëve të jashtme të Austrisë me Ambasadorin e Austrisë dhe Ambasadorin e OSBE-së në Serbi, po viziton Bujanocin

0

Zv.Ministri i Punëve të jashtme të Austrisë, Michael Linhart, së bashku me Ambasadorin e Austrisë dhe Ambasadorin e OSBE-së në Serbi, po viziton Bujanocin sot.

Funksionimi i Paraleles së Fakultetit ekonomik ishte ndër tjerash temë e diskutimit të përbashkët. Funksionimi i Paraleles së Fakultetit ekonomik ishte ndër tjerash temë e diskutimit të përbashkët. Zv. Ministri u njoftua edhe me situatën e përgjithshme në komunën e Bujanocit, planifikimet për të ardhmen dhe vështirësit me të cilët po ballafaqohet komuna e Bujanocit.
Zavendës Ministri Linhart me këtë rast deklaroi se ndihet i kënaqur që Komuna e Bujanocit ka një Kryetar si Shaip Kamberin i cili është i përkushtuar në maksimum për zhvillimin e Bujanocit dhe zgjidhjen e problemeve të qytetarëve./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »