"Zonja e Vjetër" tregon dhëmbët, mposht Milanin në San Siro (Video)
14:50 | 28 Tetor 2017
Juventus ka fituar superderbin e kësaj xhiro së 11-të në Serie A ndaj Milan-it në San Siro. Skuadra e Allegrit fitoi me rezultat 0-2, falët dy golave të argjentinasit Gonalo Higuain. Goli i parë erdhi në minutën e 23-të, ndërsa goli i dytë dhe i fundit u shënua në minutën e 63-të. Goli i parë:
Goli i dytë:

Alba Hoxha