Zjari rrezikon veturat në parkingun e Shtëpis së Shëndetit, intervenojnë zjarrfikësit

0

Zjarri që sot ka kapluar disa parcela afër Shtëpis së Shëndetit në Bujanoc, ka rrezikuar edhe veturat që gjendeshin në parking.

zzjari 6OKKK

Pakujdesia e përsonave të cilat kanë shkaktuar zjarrin ka mund të ketë pasoja shum më të mëdha se sa vetëm ndëzja e barit të thatë dhe stërrnishtave afër Shtëpis së Shëndetit. Pas përhapjes së zjarrit dhe tymit të dendur që shihet në fotot, ekipet e zjarrfikësve menjëher kanë intervenuar me mjetet e tyre për shuarjen e zjarrit, por personelit të Shtëpis së Shëndetit iu ëhstë dashur që ti evakuojnë veturat e tyre nga parkingu si dhe veturat e pacientëve, sepse flaka dhe tymi ishte shum afër veturave./BujanociNet/

zjarri 2 zjarri 5 OK zzjari 3 zzjari 4 zjarri 1

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »