Zhvillohet lojërat e grupit të dyt në turnirin memorial “Konçuli 2016” (Foto)

0

Konculi0

Ka vazhduar sot zhvillimi i grupit të dytë të turniri memorial për nder të dëshmorit Vehbi Rexhepi “Konçuli 2016”.
Lojët jan zhvilluar në sistemin e eliminimit, ku ekipi i cili nuk arrinte fitore nuk kishte drejt të luaj më.

Finalja ndërmjet Kampionit të grupit të parë dhe Kampionit të grupit të dytë luhet nesër.

Ku nesër përmbyllet tubimi memorial për nderë të dëshmorit Vehbi Rexhepi, ku do të vendosen edhe kurora me lule mbi varrin e dëshmorit në fshatin Konçul.

Rezultatet e grupit të dytë:
Liverpool – AL Europa: 6-3
Lindi – Breznica: 3-6
Rinia-Letovica: 4-1
___________________
Liverpool – Breznica 1-3
Rinia – Breznica: 1-4

Nesër do të luhet finlaja e turnirit memorial “Konçuli 2016” ndërmjet ( XIJA – Breznica )./BujanociNet/

Konculi5 Konculi2 Konculi1 Konculi4 Konculi3 fusball

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »