Zbulohet tuneli sekret i gërryer me lugë nga hebrenjtë

0

Tuneli

Një ekip ndërkombëtar i kërkimeve ka zbuluar një lokacion të një tuneli legjendar të burgosurve hebrenj i bërë gjatë Luftës së dytë Botërore.

Sipas The Independent, tuneli gjendet në natyrën lituane dhe është i tëri i gërryer me lugë nga hebrenjtë të cilët po mundoheshin të arratiseshin nga kampet naziste.

Në këtë lokacion gjatë okupimit nazist, u vranë njëqind mijë njerëz duke përfshirë shtatëdhjetë mijë hebrenjtë.

Tuneli është i gjatë 34 metra.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »