Zbulohet kush fshihet prapa ISIS’it, Islami nuk ka asgjë të përbashkët me Shtetin Islamik

0

“AlJazeera” nëpërmjet gazetes Britanike ”Daily Mail” publikoi lajmin se instituti mediatik Amerikan ka arritur të aksesojë një kopje të një dokumenti sekret i cili vërteton se pas shtetit Islamik të Shamit dhe Irakut (ISIS) qëndrojnë agjenturat Izraelite.

ISIS

Sipas këtij dokumenti sekret i përbërë prej 32 faqesh shteti islamik tashmë do hyjë në fazën e vet përfundimtare (të gjashtë) atë të shpalljes luftë të hapur. Ndërkohë ish-drejtori i shërbimit inteligjent ushtarak Amerikan gjenerali Majkell Wlayn e konfirmon dokumentin, shkruan Tribuna.

Pasi raporti sekret flet gjatë e gjerë mbi zanafillën e shtetit Islamik ai po ashtu lajmëron se rekrutimet e ardhshme dhe fushëbeteja do të jenë në Pakistan dhe Afganistan.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »