Zanier takon Kamberin: Pjesëmarrja e pakicave në organet shtetërore e rëndësishme

0

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, priti sot në takim komesioneri i lartë për pakica pranë OSBE-së, Lamberto Zannier.

Komesioneri i lartë u njoftua për situatën politike në Luginë të Preshevës, rëndësinë e integrimit të shqiptarëve në institucionet publike, zgjidhjen e problemit të diplomave dhe probleme tjera të përditshme.

Gjithashtu në ketë vizitë u promovua edhe ‘fjalori i vogël’ shqip-serbisht; serbisht-shqip për nevoja të nxënësve filloristë, të financuar nga Komesariati për pakica, ndërsa i hartuar nga ekspertët e gjuhës nga Tirana.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »