Ylli italian: Do të pensionohem shumë shpjet

0

Daniele De Rossi ka thënë se do të pensionohet së shpejti nga futbolli, raporton Calciomercato.

I pyetur rreth pensionimit, mesfushori i Romës, Daniele De Rossi, ka thënë: “Po, do të pensionohem nga futbolli së shpejti”, transmeton Express.

Ai ka theksuar se dëshiron të jetë shembull në fushë dhe jashtë saj për shumë njerëz.

“Është më rëndësi të jesh shembull i mirë jashtë fushës pasi shumë njerëz të shohin për model. U them të rinjve t’i ndjekin hapat e Nainggolan për atë se si të luajnë në fushë. Ai është luftëtar i madh dhe shembull i mirë për shumë njerëz”, ka shtuar ai.

Ai foli edhe për sezonin aktual të skuadrës së tij, duke thënë se Roma po bën mirë aktualisht në vendin e katërt në Seria A, me vetëm dy pikë më pak se vendi i tretë, Interi, dhe me një lojë më pak të zhvilluar.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »