Ylli i Chelseas: E dashuroj Jose Mourinhon
15:29 | 17 Maj 2018
Cesc Fabregas është deklaruar para finales së FA Cup me Manchester United.

Mesfushori spanjoll i ka thurur elozhe Jose Mourinhos, duke thënë se e dashuron atë.

“Të gjithë e dimë se Arsene Wenger më ka trajtuar si një djalë i tij, mirëpo nuk mund ta harroj as Jose Mourinhon”, ka thënë Fabregas, përcjell ORAinfo.

“Asnjë trajner nuk më ka dhënë aq dashuri sa Jose, nuk do të harroj asnjëherë ditën kur më transferoi këtu dhe që nga dita e parë më bëri të ndihem sikur lider i skuadrës”.

“Kam shumë respekt për të dhe do të kem gjithmonë, pasi është një njeri që të kupton dhe të mban afër vetes gjithmonë”, ka shtuar më tej spanjolli/ORAinfo/

Kejvina Kthella
S