Xhevat Prekazi, futbolli nuk njeh kufi, kosovarët të luajnë në Serbi

0

Ish futbollisti i Partizanit te Beogradit dhe ylli I Gallatasarajit të Turqisë, në një intervistë për tëlevizionin Klan të Tiranës, dhënë gazetarit Idro Seferi, ka deklaruar se gjithmonë e di se kush është dhe që faqen e ka të bardhë.

Futbollisti I lundur në Mitrovicë, nga kun ë moshën 16 vjecare shkoi në Beograd, është përfolur shumë në Kosovë për shkak të deklaratave të tij lidhur me qëndrimin në Beograd, por edhe vazhdimin e punës në këtë qytet. Prekazi thuhet se nuk ka vizituar për më shumë se 20 vjet Kosovën. Ai ka deklaruar për Klan se Beogradin e konsideron edhe shtet edhe qytet të tij pasi aty ka filluar karrierën.
“Historia e tij duket si e pasqaruar. Thotë se nuk ka qenë kundër Kosovës, por e vetmja gjë I ka interesuar ka qenë futbolli”, ka raportuar Klan, transmeton presheva.com.
Prekazi është trajner I juniorëve në klubin e Partizanit dhe sic thotë Klan, shpreson që në ndeshjen kundër Skënderbeut të Korcës të fitoj klubi i tij.
Thotë se shqiptarët e Kosovës mund të luajnë për klubet serbe. “Pse mos me lujt futboll, tash futbollistët nga Serbia po shkojnë në Shqipëri. Mua më thirrin shumë shqiptarë që I kanë fëmijët talenta, po nuk guxojnë të vinë. Këtu në junior janë edhe tre shqiptarë dhe janë të pranueshëm”, ka thënë Prekazi.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com