Xhaka paralajmëron tifozët serb
10:00 | 03 Prill 2015

Futbollisti kosovar, Taulant Xhaka, ka një porosi për tifozët serbë para takimit që luhet në tetor mes Shqipërisë dhe Serbisë. Albania vs Armenia Xhaka ka deklaruar në intervistë për portalin Online se nëse do të ketë tifozë serbë në Shkodër, atëherë situata do të eskalojë. “Nëse shikuesit serbë vijnë atëherë do të jetë rrezik, sepse populli jonë mund të hakmerret për atë që ka ndodhur më 14-10-2014 në Beograd”, u shpreh Taulanti. Ndryshe, ky i fundit ishte sulmuar nga futbollistët dhe tifozët serbë në Beograd më 14 tetor të vitit të kaluar.
Françeska Jaçe