Xhaka i fortë si granit: Luajë qe pesë javë me bri të thyer

0

Granit Xhaka ka preferuar të mos pushojë pas lëndimit të cilin e pësoi kundër Estonisë.

auto_xhaka-60061430416069

Futbollisti kosovar i Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka, ka zbuluar se po luan me bri të thye tash e disa javë.

Duke folur për Bild, Graniti theksoi se lëndimi të cilin e pësoi në sfidën kundër Estonisë nuk e ndali atë për ta dhënë maksimumin për Borussian.

“Një bri i thyer nuk më ndal mua!”, u shpreh Xhaka, i cili është në mesin e të nominuarve për mesfushorin më të mirë defensivë këtë edicion në Bundesligë.

“Unë e dua Ligën e Kampionëve dhe një thyerje e eshtrave nuk më ndal mua”, shtoi tutje kosovari.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »