Xavi: Problemi i Ronaldos është Messi

0

Xavi Hernandez, ish kapiteni i Barcelonës, e ka lavdëruar sulmuesin e Real Madridit, Cristiano Ronaldon, por insiston se Lionel Messi mbetet lojtarë më i mirë në histori të futbollit.

“Cristiano Ronaldo është një golashënues i lindur, një futbollist spektakolar. Problemi është se ai e ka kundërshtar Messin, i cili për mua është lojtari më i mirë në histori. “, ka deklaruar Xavi për A Bola TV, përcjell Express.

“Ky është problemi i vetëm që ka Cristiano Ronaldo, por ai është një lojtar që shënon dhe vazhdon të shënojë një epokë”, ka theksuar lojtari i Al Sadd.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »