XAVI: LAMTUMIRË BARCELONË, NUK DO TË HARROJ KURRË!

0

Pas shumë viteve të kaluara në fanellën e Barcelonës, Xavi Hernandez e ka zyrtarizuar largimin nga “Camp Nou”.

20150521141144980620

Ai ka bërë të ditur se dy vitet e ardhshme do të luajë për skuadrën e Al Sadd. “Ishte një vendim shumë i vështirë për mua, mirëpo kam një projekt shumë të mirë në Katar. Po largohem nga Barcelona dhe për dy vitet e ardhshme do të luajë për Al Sadd. Faleminderit Barcelonë, nuk do të harroj kurrë në jetë”, ka deklaruar Xavi.

Ai është njëri ndër futbollistët më të shquar në historinë e klubit katalunas.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »