XAVI: LAMTUMIRË BARCELONË, NUK DO TË HARROJ KURRË!
10:02 | 21 Maj 2015

Pas shumë viteve të kaluara në fanellën e Barcelonës, Xavi Hernandez e ka zyrtarizuar largimin nga “Camp Nou”. 20150521141144980620 Ai ka bërë të ditur se dy vitet e ardhshme do të luajë për skuadrën e Al Sadd. “Ishte një vendim shumë i vështirë për mua, mirëpo kam një projekt shumë të mirë në Katar. Po largohem nga Barcelona dhe për dy vitet e ardhshme do të luajë për Al Sadd. Faleminderit Barcelonë, nuk do të harroj kurrë në jetë”, ka deklaruar Xavi. Ai është njëri ndër futbollistët më të shquar në historinë e klubit katalunas.
Aurela Hoxha