Wolfsburg – Dortmund, finalja e Kupës së Gjermanisë

0

Wolfsburg është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Gjermanisë. Ndjekësi i parë i Bayern Munchen në Bundesligë, ka mundur në udhëtim Armenia Bielefeld, me rezultat të thellë 0:4.

foto

Nga dy gola u shënuan në secilën pjesë.

Ishte Arnold që në minutën e 8’, shënoi për epërsinë, për të vazhduar me Gustavon në minutën e 32’.

Perisic trefishoi epërsinë në minutën e 51’, ndërsa Arnold, vulosi fatin e takimit, duke shënuar golin e katërt për Wolfsburgun, dhe të dytin për të.

Wolfsburg në finale do të takohet me Borussia Dortmundit./Indeksonline/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »