Vuçiq: Serbia nuk do ta lejoj që t’i rrezikohet siguria

0

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka fol rreth situatës në Kumanovë, duke thënë se e ka dërguar ushtrinë atje, për tu përgjigjur ndaj ndonjë sulmi eventual.

Vucic

“Serbia e di se si duhet ta mbrojë territorin e tyre, paqen dhe stabilitetin. Ne kemi dërguar forcat e nevojshme shtesë për të ndihmuar konsolidimin e paqes. Unë do të doja që të mos mendojnë se ata mund të rrezikojnë integritetin dhe sovranitetin e shtetit tonë, sepse përgjigja e Serbisë do të jetë e shpejtë, vendimtare, e fuqishe dhe efikase”, tha Vucic për mediat serbe./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »