Vuçiq: Për 15 ditë do ta vizitoj Preshevën dhe Bujanocin

0

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thënë sot, duke iu përgjigjur pyetjeve të deputetëve në parlamentin Serb ka thënë se për 15 ditë do të vizitoj Preshevën dhe Bujanocin.

Vucic

“Do të bisedoj me të gjithë, por jam i sigurtë që me disa lëvizje, do të jenë të kënaqur edhe pala serbe edhe shqiptare, pasi ne do të krijojmë kushte për qëndrim dhe mbijetesë. Qëllimi ynë është që ne të zgjidhim problemet në jug të Serbisë, që serbët dhe shqiptarët të jetojnë ashtu si duan, njëri me tjetrin por edhe njëri pranë tjetrit” ka thënë kryeministri serb Vuçiq. /BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »