Volkswagen Golf R420 me 420 kuaj fuqi

0

Volkswagen konfirmon se ka gati për të hedhë në treg modelin më të fuqishëm Golf R420. Modeli i ri do të ketë një motor që çliron 420 kuaj fuqi, prandaj edhe posedon emrin VW Golf R420.

foto (1)

Golf R420 do të ketë motor 2.0-litër Turbo, dhe për lëvizjen e këtij modeli do të kujdesen të gjitha katër rrotat, pra posedon sistemin 4×4. Përveç motorit të fuqishëm ky model pritet të ketë edhe Aero Body Kit, sigurinë sportive, frenat high-performance, sistemin sportiv të shkarkimit, rrotat e reja, enterier sportiv.

Pritet që çmimi i këtij modeli në Gjermani të jetë më pak se 50 mijë euro

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »