VLAN-i do ta votoj kandidatin e PDK-së për kryetar të Kuvendit

0

auto_auto_BLLOKU14121887771415373900

Koalicioni LDK – AAK – NISMA dhe Vetëvendosje pas takimit që kanë pasur sot, kanë vendosur që ta votojnë kandidatin e PDK-së për kryetar të Kuvendit të Kosovës, transmeton zeri.info. Këtë e ka konfirmuar fatmir Limaj, në emër të koalicionit paszgjedhor VLAN. “ Koalicioni para pak orëve i ka propozuar presidentes një zgjidhje një propozim zgjidhje për rrugën se si të dilet nga kjo situatë që një kohë dhe ne presim që tani e tutje ky propozim të merr rrugë dhe që zonja Brovina të thërret seancën dhe të filloj konstituivi i institucioneve të Kosovës. Propozimi është që koalicioni është i gatshëm me respekt të kushtetutshmërisë koalicioni është i gatshëm që kryetarin e parlamentit të dalë nga Gjykata kushtetuese ta votoj për subjektin që e ka dhënë”, ka thënë ndër të tjerash Fatmir Limaj, transmeton zeri.info.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »