Vjen stuhia: Të enjten bëhuni gati për shiun meteorik!

0

Shiu i meteorëve bie rregullisht në mes të gushtit dhe origjinën e saj e ka nga bishti i kometës svift-tatl.

shi

Natën në mes të mërkurës dhe të enjtes do të ndodhë një fenomen meteorologjik që do të shkaktojë stuhi të rënda, kanë paralajmëruar sinoptikantët. Shiu meteorik është quajtur Perseids e cila vlen për një fenomen që do të bjerrë me një intensitet të madh.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »