Viva Fresh Store me dy lloj çmime, një për klientët një për veti

0

Afera e mashtrimit të qytetarëve në çmime në marketet e mëdha në Kosovë nuk ka të ndalur. Mashtrimet nuk kanë të ndalur, marketet e mëdha janë duke përdorur metoda të ndryshme që ti mashtrojnë blerësit, duke përdorur edhe dy lloj çmime, njërin që artikulli e ka të vendosur në tiketë dhe tjetri kur bëhet pagesa e faturës.

photo[1]

Qytetarët duhet të kenë kujdes kur blejnë në supërmarkete, veçanarisht duhet kontrolluar faturat pasi i marin nga arka, sepse po atëherë bëhet mashtrimi gjatë pagesës. Qytetarët në rrjetet sociale kanë postuar se si janë mashtruar, një çmim në artikull ndërsa gjatë pagesës çmim tjetër, kuptohet më i lartë. Njëri nga këta marketet i cili ka përdorë këtë metodë gjëtë ditës së sotme është Viva Fresh Store, duke mashtruar klientët me çmimet e artikujve. Qytetarët duhet të kenë shum kujdes, se çmimi që shkruan në artikull mund të fryhet në arkë gjatë pagesës. Ja një shembull i mirë për të patur kujdes në Viva Fresh Store./BujanociNet/

11816853_970683059656301_8236992047311995297_n

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »