Vila e trafikantit të drogës kthehet në hotel me pesë yje (Foto)
14:17 | 12 Korrik 2017

Vila e trafikantit më të madh të drogës, Pablo Escobar është kthyer në një hotel me pesë yje në Tulum të Meksikës.

Hoteli quhet Casa Malka dhe është me 24 dhoma, pishinë, restorant dhe plazh ku e gjithë zona është e rrethuar me palma. Së shpejti do të jetë i preferuari i të gjithë pronarëve e biznesmenëve, ndërsa vetëm për një natë kushton 500 dollarë. Që në 1993 kur u vra Escobar, bosi i drogës kolumbiane kjo vilë kishte mbetur e braktisur derisa u zbuluar nga Lio Malca i cili investoi për ta kthyer në një resort luksoz.
Aurela Hoxha