Viber si Skype, me videothirrje

0

Shërbimi për komunikim “Viber” në azhurnimin e ri pritet të inkorporojë edhe video-thirrjet për versionin mobil.

ViberVersioni 5.0 i këtij softueri ia mundëson përdoruesve që të bisedojnë përmes videove, platformë e re për të rivalizuar Skypen.

Video-thirrjet deri më tani kanë mundur të realizohen vetëm në versionin desktop të “Viberit”.
“Viber” 5.0 gjithashtu e ka bërë më të lehtë kërkimin e shokëve përmes një opsionit QR dhe do të ketë edhe një ridizajnim të ri.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »