Vetitë e pabesueshme të sodës së bukës që nuk i kemi ditur deri më sot
15:35 | 08 Prill 2019

Më poshtë gjeni disa nga vetitë kryesore të saj, që mund t’iu hynë në funksion në përditshmërinë tuaj, transmeton lajmi.net.

Si deodorant trupi

Soda e bukës i sjellë molekulat e aromës acidike në gjendje neutrale, përkatësisht ua humbet erën, duke bërë që trupi juaj të mbajë erë të këndshme.

Ndihmon veshkat për largimin e toksinave

Soda bikarbonike ulë nivelet acidike në veshka dhe mund të ndihmojë në formësimin e muskujve.

Ndihmon flokët

Një lugë çaji nga soda e bukës vendoseni në shamponin tuaj dhe lamtumirë krehjeve me periudha afatgjata të flokëve, si dhe favorizon pastrimin më të mirë të tyre.

Zbutë lëkurën

Shtoni një gjysmë gotë sodë bukë në vaskë, për neutralizimin e acideve trupore, largimin e djersës dhe zbutjen e pastrimin e lëkurës. /Lajmi.net/

Kejvina Kthella