Vërshime në komunën e Bujanocit, rruga në drejtim të Kosovës nëpërmjet Breznicës është e pakalueshme, përshkak të dëmtimit të urës (Foto&Video)

0

Reshjet e rrebeshme dhe të pandërprera gjatë ditës së sotme kanë bërë disa vendbanime të komunës së Bujanocit por edhe disa rrugë të vet qytetit të përfshihen nga vërshimet e ujit.

vershimet 1Ato më të rrezikuarat deri më tash janë vlerësuar vendbanimet Breznicë, Levosojë, Osllarë, të cilat kanë një pozitë të tillë gjeografike që përfshihen më lehtë nga vërshimet. kryetariSituatën nga afër është duke e vëzhguar edhe vet kryetari i komunës së Bujanocit Nafip Arifi me stafin e tij, për të parë dëmet e shkaktuara dhe mundësin e ndërhyrjes sa më të shpejtë me makinerit që posedojnë drejtoratit për ndërtim dhe NP Komunalia. uraSipas burimeve të BujanociNet, vërshimet e ujit kanë arritur ta dëmtojnë rëndë edhe urën në dalje të fshatit Breznicë në drejtim të Roganës, gjegjësisht tek vendi i quajtur Kaolini, dhe kështu ka ndërprerë qarkullimin e kësaj rruge./BujanociNet/

uraaaaa

 

 

 

 

ura 2

 

uraaaaaaaaaaaaaaaaa

 

uji

 

mali

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »