Vdes emigranti në kufirin me Maqedoninë, 5 ditë pa bukë dhe ujë

0

Emigranti sirian i cili ndërroi jetë para disa ditëve në Maqedoni kishte qëndruar në zonën kufitare midis Maqedonisë dhe Greqisë për pesë ditë pa bukë e pa ujë. 

1_513399111

Kjo është konfirmuar nga Mersila Smailoviq nga organizata joqeveritare ‘Legis’ nga Shkupi. “Për fat të keq asnjë organizatë joqeveritare nuk shkoi për të marrë në zonën midis kufijve 25 vjeçarin, i cili para dy ditëve ndërroi jetë në Gjevgjeli. Një nga familjarët e tij kan ardhur nga Gjermania dhe po përgadit dokumentet dhe mundësinë për varrimin e tij.  (INA)

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »