Vapa pritet të mbërthejë Evropën: Temperatura mbi 40 gradë mund të marrin edhe jetë njerëzish!

0

Moti i nxehtë pritet të mbërthejë Evropën kontinentale dhe Britaninë e Madhe në fund të muajit qershor dhe në javën e parë të muajit korrik.

vapa-pritet-t-euml-mb-euml-rthej-euml-evrop-euml-n-temperatura-mbi-40-grad-euml-mund-t-euml-marrin-edhe-jet-euml-njer-euml-zish_hd

I nxehti fillimisht do të mbulojë gadishullin Pirenej dhe pastaj do të zgjerohet në drejtim të Britanisë së Madhe, ku priten temperature rekorde për këtë vit, shkruan “Mashable”.

Termometri në Spanjë dhe Francë pritet të shënojë mbi 40 gradë Celsius.

Sipas mjekëve, këto temperatura mund të marrin edhe jetë njerëzish. /Telegrafi/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »